Logo i nazwa tymczasowe :)
Odtwarzanie czata trwa.
Cały czas trwają prace nad dodaniem brakujących funkcji.
Na tej stronie będziecie informowani na bieżąco o postępach.

Pomoc - tymczasowe FAQ

Mojego pokoju nie ma na liście. Jak do niego wejść?

Na liście pokoi wyświetlane są tylko te pokoje w których ktoś jest. Jeśli chcesz wejść do pokoju którego nie ma liście, możesz wpisać polecenie /j nazwa_pokoju, lub skorzystać z szybkiego logowania na stronie głównej.


Jak zarejestrować nicka?

Po pierwsze, należy wejść na czata na wybranym nicku, zaznaczając przy logowaniu opcję „Nie mam jeszcze hasła. Jeśli będzie wolny można już czatować. Rejestracji można dokonać klikając w link „Rejestracja” w prawym górnym rogu. Należy podać dwa razy proponowane hasło i e-mail. Hasło nie powinno zawierać polskich znaków ani spacji. W żadnym wypadku nie należy używać takich samych haseł jak do banku, poczty itp. Dbamy o serwer i wasze bezpieczeństwo, ale nie mamy takiego poziomu zabezpieczeń jak banki.


Czy muszę podawać e-mail przy rejestracji?

E-mail można podać prawdziwy, ale nie jest to obowiązkowe. Nie weryfikujemy tego. Jednak brak e-maila uniemożliwi odzyskanie nicka w razie problemów. E-maile podawane przy rejestracji będą użyte wyłącznie do kontaktu w sprawach dotyczących połączenia z serwerem – zapomnianego hasła, problemów technicznych itp. Nie będą wykorzystywane do działań marketingowych, wysyłania newsletterów, ani innych podobnych celów. Jeśli będziemy potrzebować Waszych adresów do takich rzeczy, poprosimy o nie osobno, w innym miejscu, razem z wymaganymi informacjami i oświadczeniami.


Zakładanie i zarządzanie pokojamiCzy mogę założyć własny pokój?

Tak, przez komendy wydawane serwerowi o nazwie ChanServ. Instrukcja tutaj: Zakładanie pokoi.

Sposób uproszczony (przez stronę www): wejdź do niezarejestrowanego, pustego pokoju np. wpisując /j nazwa_pokoju wpisz: /register

Dlaczego nie mogę zarejestrować pokoju?

Rozumiemy, że ChanServ to stwór trudny w obsłudze i nie jest zbyt elokwentny :) Jeśli komunikaty ChanServa są nieprecyzyjne - poczekaj na zakładanie przez menu.

Jak mogę nadać komuś sopa/opa na swoim pokoju?

W chwili, gdy czytasz te słowa, można to zrobić przez stronę lub Chatika. Działają także komendy: /op NICK (nadanie opa), /deop NICK (odebranie opa); analogicznie /sop NICK, /desop NICK - dla sopa oraz /kick NICK dla kopa i /ban NICK dla bana. W tej chwili bany można nakładać wyłącznie na nicki.

Jak ustawić temat pokoju?

Służy do tego komenda /t TEMAT lub /topic TEMAT.


Rozwój serwisu"Kiedy będzie X, Y, Z"?

Wszystkie funkcje są dodawane stopniowo. Mieliśmy naprawdę mało czasu na uruchomienie czata. W normalnych warunkach powinno to trwać miesiące a nie dni :) Będziemy się starać informować na bieżąco na stronie głównej o tym, co w danej chwili jest robione i co jest planowane do zrobienia jako następne. Oczywiście priorytety mogą się zmienić i jeśli widzimy, że potrzebujecie pewnych rzeczy natychmiast, to robimy je w pierwszej kolejności.

Czy będą emotikony/wizytówki/kolorki etc

Będą. Docelowo planujemy odtworzyć wszystkie funkcjonalności z naszego byłego czata i dodać sporo nowych.

Jakie dalsze plany?

Na pewno dokładna integracja z aplikacją Chatik. A także jak najszybsze oddanie Wam do użytku w pełni funkcjonalnego apletu www. W następnych etapach dodamy nowe funkcje, których nie było na starym czacie i sądzimy, że przypadną Wam do gustu.

Byłe pokoje onetuCzy pokoje będą oddawane właścicielom z chat onet?

Taki jest plan. Musicie jednak pamiętać, że nie dysponujemy bazą danych poprzedniego czata, nie wiemy, kto gdzie właścicielem był. W wypadku pokoi gdzie nie ma konfliktu sprawa jest prosta. Ale w wypadku dużych, popularnych pokoi, musimy się zdać na intuicję i wyczucie.

Kiiedy pokoje wrócą do pierwotnych właścicieli?

Gdy tylko będą działać polecenia administracyjne. Nie ma sensu mieć "korony" jeśli nic nie można z nią zrobić.

Gdzie się zgłosić po swój pokój z Onetu?

Zapraszamy na pokój #administracja. Jeśli nie ma tam żadnego opa - to znaczy, że akurat nas nie ma, zaczekajcie aż któryś wejdzie.


Kontakt z administracjąJak skontaktować się z adminami?

Z uwagi na to, że admini techniczni mają robić chata, a nie rozmawiać, prosimy o kontakt w pierwszej kolejności z chat-operatorem. Nick: Syphar. Zwykle do spotkania w pokoju #chatik lub #Towarzyski. Ma wystarczające uprawnienia, żeby rozwiązać znakomitą większość Waszych problemów, w tym przekazać, odebrać dowolny pokój, kopnąć czy zbanować dowolnego użytkownika na dowolnym pokoju etc. W przypadku gdy jest nieuchwytny można zaczepiać dowolnego opa w pokojach #chatik lub #pomoc.

ChatOperator nie odpowiada!

Syphar: Tutaj odpiszę Wam sam. Mianowicie: ja pomagam także w wykrywaniu błędów, zabezpieczeniach serwera, pracy nad stroną www i paru innych rzeczach. Chciałbym, ale nie zawsze daję radę odpisać od ręki.

Jak najszybciej uzyskać odpowiedź?

Opisać pełen problem, podając możliwie dużo szczegółów – np.: o jaki pokój chodzi itp. Jeśli nie odpowiadamy od razu na czacie, można nam zostawić wiadomość, najlepiej przez maila z zakładki „Kontakt”.


Inne


Po co żyjemy, dokąd zmierzamy, jaki jest sens wszechświata?

42